Kościelisko – atrakcje dla dzieci

Turyści, którzy na wypoczynek w góry wybierają się z dziećmi i chcą spokojnego miejsca powinni w swoich planach uwzględnić Kościelisko. Bliskość Zakopanego oraz Tatr sprawia, że jest tu mnóstwo atrakcji dla dzieci.

Rodzice z dziećmi, którzy szukają bardziej spokojnego i kameralnego miejsca w którym też nie zabraknie atrakcji dla ich pociech powinni przyjechać do Kościeliska, które położone jest tuż nad Zakopanem.

Szlaki piesze i wspaniałe widoki

Zabudowa w tej tatrzańskiej wsi nie jest gęsta dzięki czemu pozostało tu wiele łąk przez które poprowadzone zostały szlaki piesze. Dzięki ukształtowaniu terenu w trakcie wędrówek rozciągają się wspaniałe widoki na Tatry Zachodnie oraz na Zakopane.
Szlaki zostały dostosowane do rowerzystów, także tych najmniejszych. Dzięki niewielkiej odległości od Zakopanego na szlakach nie ma tłoku i można swobodnie przemierzać tatrzańskie polany.

Place zabaw i bliskość Zakopanego

Rodziny z dziećmi wspaniale mogą się także bawić na zewnętrznym placu zabaw wraz z siłownią, który znajduje się vis a vis Domu Ludowego Związku Podhalan.
Także bliskość Zakopanego czyni to miejscem wyjątkowym. Centrum Kościeliska oddalone jest od Krupówek zaledwie o 5 km, gdzie na dzieci i ich rodziców czeka moc atrakcji i zabawy.

Baza wypadowa w Tatry Zachodnie

Kościelisko dzięki licznym obiektom noclegowym stanowi także wspaniałą bazę do wyjść w Tatry Zachodnie. Rodzinom z dziećmi polecamy szczególnie doliny Kościeliską, Chochołowską oraz Małej Łąki. Trasy w tych dolinach należą do łatwych i nie powinny stworzyć problemów dzieciom.
W Dolinie Kościeliskiej oraz Chochołowskiej możemy skorzystać z przejażdżki bryczką ciągniętą przez konie, a dodatkowo w Dolinie Chochołowskiej latem z przejażdżki kolejką Rakoń.
Rodziny z większymi dziećmi mogą odwiedzić także jedną z jaskiń, które zostały udostępnione turystom w Dolinie Kościeliskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>